top of page
Pills_edited_edited.jpg
MyMedic_TRANSPARENT.png

האם שילוב התרופות
שאתם נוטלים הוא בטוח ויעיל?

איך זה עובד?

סקירה תרופתית מקיפה של התיק הרפואי שלך 

בניית תוכנית לניהול תרופתי על ידי רוקח קליני מומחה

פגישה עם רוקח קליני לקבלת הנחיות מפורטות

מעקב ותיעוד בשיתוף הרופא המטפל

             המרכז לייעוץ תרופתי הוקם כדי לאפשר לכל אדם את ההתאמה התרופתית הנכונה לו, בהתאם למצבו ואורח חייו 

MEDIC.png

אנו ב-               נבצע סקירה מקיפה של התיק הרפואי שלכם על ידי רוקח קליני (ד"ר לרוקחות). הרוקח הקליני יבצע אנליזה של התיק הרפואי בהתאם לאורח חייכם , יבדוק מינונים,  יאתר התנגשויות בין תרופות ותופעות לוואי ויבחן האם הטיפול התרופתי שקיבלתם הוא המיטבי עבורכם.

לאחר שיחת ייעוץ עם הרוקח הקליני יימסר לידיכם דו"ח סיכום והמלצות עבור הרופא המטפל וככל שיידרש הרוקח ידון עם הרופא בהמלצות.

MEDIC.png

המטרה שלנו : 
הצלחת הטיפול התרופתי ושיפור איכות חייכם

FACEBOOK.png

שאלון התאמה

סמן את תשובך בכל אחת מהשאלות מטה. 

 

האם הנך נוטל תוספי תזונה/ צמחי מרפא/ תרופות ללא מרשם?
האם הנך נוטל טיפול תרופתי בשל 3 או יותר בעיות בריאותיות?
האם הנך סובל מסכרת?
האם הינך נוטל כדורי שינה?
האם הינך נוטל תרופות לדילול דם?
האם הנך מטופל ל-ידי יותר מרופא אחד באופן קבוע?
האם אובחנה אצלך ירידה בתפקודי כליות או כבד?
האם הנך סובל מירידה בתפקוד הלבבי?
האם אתה נוטה לשכוח דברים או מתקשה לזכור
האם הינך נוטל תרופות משתנות?
האם הינך מתקשה בנטילת תרופות (שימוש במשאף/ חציית כדור/זיהוי אריזת התרופה) ?

במידה וענית "כן" על שתיים או יותר תשובות, מומלצת בחינה מחדש של הטיפול התרופתי שלך

על ידי רוקח קליני למניעת סיכונים מיותרים

מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

* השירות כרוך בתשלום

שאלון
First aid online. Confident female therapist gp wear headphones consult patient by video c
 • מה זה ניהול הטיפול התרופתי ? (MTM)
  זהו שירות הניתן ע"י רוקח קליני (ד"ר לרוקחות), בשיתוף הרופא המטפל, שמטרתו לבחון את מערך התרופות שאתם נוטלים באופן שוטף ויומיומי ואת התאמתם למחלות הרקע ואורח החיים שלכם. המטרה להגיע לטיפול התרופתי הכי נכון ואופטימלי עבורכם - על ידי בחינת סוג התרופות, המינונים, התנגשויות בין תרופות ותופעות לואי הקשורות לתרופות הניטלות. במסגרת תהליך זה, יתכן כי יומלץ להחליף תרופה אחת באחרת, להגדיל או להקטין מינונים, להוסיף או להשמיט תרופות וכיו"ב, והכל בהלימה למצבכם הרפואי והטיפול התרופתי שעליכם ליטול. במסגרת ניהול הטיפול התרופתי ניתנת תמיכה, ייעוץ ומידע תרופתי, החיוני מאד להצלחת הטיפול. הללו ניתנים לכם - המטופלים, ולצוות הרפואי המטפל, מתוך מטרה לתמוך ולסייע בטיפול ובמעקב אחריו.
 • למה חשוב לבצע סקירה תרופתית ולקבל ייעוץ ע"י רוקח קליני?"
  חשוב לבצע סקירה תרופתית על מנת לוודא שהתרופות הנלקחות הינן בטוחות. הרוקח הקליני בוחן את סוג התרופות, המינונים שלהן, האינטראקציה בין התרופות השונות שאתם נוטלים, כפילות ההשפעה התרופתית שלהן, תופעות הלואי - והכל בהלימה למצבכם הרפואי ואורך חייכם. לרובנו יש מספר רופאים מטפלים. כל אחד מהם רושם תרופות לטיפול במחלה שבתחום התמחותו, ללא הסתכלות רחבה על מכלול התיק התרופתי שלנו. נשאלת השאלה - האם כל התרופות שאנו נוטלים אינן מתנגשות אחת עם השניה. כאן בדיוק נכנס לתמונה הרוקח הקליני. לרוקח הקליני מומחיות והבנה מעמיקה ביותר בתחום הניהול התרופתי ויש בידיו הכלים לנתח את התיק התרופתי ולהמליץ על הטיפול התרופתי המיטבי עבור המטופל. חשוב לעשות אתנחתא מדי פעם, ולבחון את כל השאלות הללו, לשאול את הרוקח הקליני שאלות באשר לתרופות שאתם נוטלים, אופן הנטילה שלהם וההלימה שלהם למצבכם הרפואי.
 • מהן הבעיות שהייעוץ התרופתי יכול לפתור?
  תופעות לוואי - החולה מדווח על בעיה שהרוקח מזהה כתופעת לוואי של אחת התרופות הטיפול לא מתאים - החולה לא מגיב לטיפול כמצופה, הוא לא משיג יעדים טיפוליים או לחילופין, קיים טיפול תרופתי מתאים יותר למצבו כפי שמדווח ביום הסקירה תרופות שניתנות ללא סיבה נראית לעין יתכן ובעבר הייתה סיבה, אך לא בזמן הסקירה תרופות חסרות - החולה מדווח על בעיה אך לא נמצאת תרופה מתאימה ברשימת התרופות שלו לטיפול בבעיה מינון גבוה מדי - המינון שלוקח החולה גבוה מדי מסיבות שונות, לפעמים התרופה אינה מתפנה כמצופה עקב גילו, משקלו הנמוך, תפקודי כליה או תפקודי כבד לקויים. לפעמים העיכוב בפינוי התרופה נגרם בגלל נוכחות תרופה אחרת שנלקחת גם כן על ידי החולה מינון תרופתי נמוך מדי - אם בגלל גיל, תגובות בין תרופתיות (Drug Interaction), גנטיקה או כל סיבה אחרת בעיית היענות לטיפול – כאשר המטופל לא לוקח את התרופה או לוקח לסירוגין מכל מיני סיבות כמו תופעות לוואי , ריבוי תרופות, סיבות כלכליות ועוד..
 • מיהו הרוקח הקליני ומה תפקידו?
  רוקח קליני הוא בעל תואר שלישי ברוקחות (Pharm D). הרוקח הקליני מתמקד בעבודתו בין היתר בנושאים הבאים: התאמת הטיפול התרופתי האופטימלי תוך בחינת ההשפעות על מצבו של המטופל, תופעות לוואי והתנגשויות ביו תרופות, ייעוץ ומתן מידע תרופתי לרופאים אחיות וחולים מתן המלצות להתאמת תרופות ומינונים לחולה, בהתאם למצבו, אורח חייו, יכולתו הכלכלית ועוד. ניטור ומעקב אחר טיפול תרופתי של החולה ועמידתו ביעדים קליניים. הדרכת החולה להגברת ההיענות לטיפול התרופתי, במטרה למנוע הפסקת טיפול מסיבות כמו תופעות לוואי, שילוב בין תרופות, חוסר יכולת כלכלית ומחסומים אחרים.
 • מתי מומלץ לבצע סקירה של התרופות אותן אני נוטל?
  1. כאשר יש ריבוי של תרופות ותוספי מזון הנלקחים במקביל במהלך היום. ריבוי תרופות מכונה - "Poly-Pharmacy" והוא נכון למי שנוטל 5 תרופות ומעלה במקביל. 2. בעת יציאה מאשפוז : כאשר רופאי ביה"ח משחררים את המטופל עם רשימת תרופות אשר מתווספות לרשימת התרופות אותן אתה נוטל מלכתחילה. זה הזמן לעשות סדר ולבחון את כל התרופות. 3. בעת שינוי במצב בריאותי והוספת תרופה חדשה ע"י הרופאים המטפלים.

מפי לקוחותינו

חבל שלא חשבתי להתייעץ עם רוקח קליני לפני הרבה זמן. אם הייתי יודעת שיש קשר בין השעה שבה לקחתי את התרופות לבין קשיי השינה שלי, הייתי חוסכת לעצמי לילות רבים בלי שינה.

אחרי היעוץ המקיף שנעשה לאבי , אשר נוטל מספר רב של תרופות ליום, הרגשתו השתפרה בצורה משמעותית , הוא פחות מבולבל, והרבה יותר עירני. אני מאוד שמח שהחלטנו לבקש יעוץ כזה ...

מסתבר שאני נוטל שנים רבות תרופות שכבר לא רלוונטיות למצב הרפואי העדכני שלי. פשוט ממשיך לקחת כמו שעון.... ייעוץ אחד עשה עבורי שינוי גדול בחיים. לדעתי חובה לכל מי שמקבל טיפול כרוני בתרופות.

לא תיארתי לעצמי ששינוי בתרופה אחת יעזור לי להרגיש כל כך טוב. הבצקות שהיו לי ברגליים נעלמו ואני מרגישה שחזרתי 10 שנים אחורה בזמן...

רוצים לשמוע עוד על שירות ניהול הטיפול התרופתי ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

או

חייגו -  08-8601767

* השירות כרוך בתשלום

MyMedic_TRANSPARENT.png

כל הזכויות שמורות למיי מדיק, המרכז לייעוץ תרופתי, ייעוץ ליווי וניהול פרויקט - אתי זומר, ביסנס

bottom of page