top of page

מרשם ירוק !


כרוקחים קליניים וכמומחים המכירים מקרוב את ההשלכות של טיפולים תרופתיים מרובים, ברור לנו שהמסע אל הבריאות מבוסס על שמירה והעצמה של המשאבים והיסודות הקיימים בגופנו והתומכים בתפקודו התקין.

בשנים האחרונות מתחדדת חשיבותה של גישה טיפולית הוליסטית אשר שמה דגש לא רק על הבנת תהליכי מחלה אלא על הבנת המטופל כמכלול. הגישה מבקשת מהמטפל למקד את תשומת ליבו על כ-ל מארג חייו של המטופל. כלומר, להתחשב באורחות חיים, העדפות, יחסים, הרגלים והשפעות סביבתיות.

למה? מפני שעל אף שמחלות יכולות להופיע בלבושים שונים, שורשן תמיד טמון בסגנון חייו של המטופל.

נסיוננו מראה שהתמקדות במה שמשרת אותנו וסילוק של מה שלא תורם לנו, יכול לחולל שינוי עצום באיכות חיינו ובבריאותנו.

ומה שמעודד הוא שהצעדים להעצמת הבריאות לא צריכים להיות מסובכים בכלל!

למעשה, ישנו מגוון של דרכים נגישות, מהנות ויעילות לשיפור ולשימור הבריאות. לדוגמא, לצאת לטבע, ליהנות מהשמש, להזיז את הגוף, לשחק, לשבת ליד מאגר מים ולשמוע את פכפוך המים ועוד ועוד ועוד. הנקודה היא להתמקד במה שמביא שמחה, שלווה ורוגע.

אז איך אנחנו כרוקחת קליניים אשר גדלו על ברכי הרפואה הקונבנציונלית, "מאמינים" להמלצות הנראות כאילו נלקחו מסלוגנים הרשומים על קירות של כל קליניקה לטיפולים אלטרנטיביים?

התשובה היא פשוטה, כיום הולך ומתרחב הידע המדעי התומך בשילוב של גישות וטיפולים שאינם תרופתיים. בטח תופתעו מאוד לשמוע שמערכת הבריאות הממוסדת בסקוטלנד התחילה ליישם שיטה הנקראת Green health prescription . כלומר, מרשם לבריאות ירוקה! הרעיון צמח (תרתי משמע 😊) מההבנה ומעדויות מוצקות על הקשר החיובי שבין האדם לטבע לבין בריאותו. העדויות התומכות היו כה מעודדות, שהוחלט לאמץ את השיטה ולהכיר בה כהתערבות והמלצה רפואית רצויה למחלות רבות. ומה זה אומר בפועל?

שהרופא יכול להמליץ על צפיה בציפורים, עבודה בגינון, טיול לאורך החוף או כל שהייה שעושה טוב ומוסיפה נחת למטופל.

אומנם מדובר בשינוי מדהים, אבל נדמה לנו, שלא כל כך מפתיע… מי מאיתנו לא מכיר את תחושת החיוניות, הרעננות, העייפות הנעימה או השמחה והשלווה הממלאים אותנו לאחר שהייה בטבע. ברור לכולנו, שאלה בדיוק הרגעים שמרפאים ומאזנים אותנו.

מי שמתעניין להעמיק את הידע וללמוד קצת יותר, מוזמן להציץ בלינק הבא: https://www.greenhealth.scot/prescriber

הנקודה היא שיש יותר מדרך אחת לרפא ולתחזק את בריאותנו, ואין סיבה להגביל את עצמנו לשיטה אחת.

כיום, לשמחתנו קיימות אפשרויות רבות שאנו יכולים לאמץ. והרבה תלוי בבחירתנו ברצון שלנו.

אנו במיי מדיק שמחים לאמץ וליישם גישות המשלבות טיפולים תרופתיים לצד שיטות לא תרופתיות.

לכן, בחרנו בשבילכם (ממש בפינצטה!) רק את הרוקחים הקליניים המתמחים בתחום זה. אנו מאמינים שרק בדרך זו נוכל להעניק לכם את הטיפול המיטבי


Comments


חושש שהטיפול התרופתי שלך או של קרוביך לא יעיל ובטוח?

צור איתנו קשר לבדיקת התאמה

הודעתך נשלחה בהצלחה
bottom of page